Jak wyprać kojec dla dziecka?

5/5 (1)

Ciekawość wieku dziecięcego jest czymś cudownym. Malucha wszystko interesuje, bawi i cieszy. Niestety, ten cudowny stan zachwytu światem ma jeden dość potężny minus. Małe dziecko poznaje przestrzeń wokół siebie organoleptycznie. To znaczy wszystko musi zostać pomacane, obwąchane oraz, oczywiście, polizane! Z tego powodu otoczenie dziecka powinno być czyste. Tyczy się to zwłaszcza tych miejsc, w których maluch spędza najwięcej czasu, czyli na przykład kojca!

Pranie kojców - artykuł blogowy

Na szczęście wszelkiego rodzaju urządzenia tworzone z myślą o maluchach robione są z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Właściwie jedyną rzeczą, o jakiej musimy pamiętać, to dobór odpowiednich detergentów. Czyli tak jak ubranek bobasa nie pierzemy w zwykłym proszku, tak również kojca nie możemy czyścić na przykład płynem do prania dywanów!

W zależności od materiału

W przypadku kojców drewnianych sprawa jest prosta - wystarczy dokładnie przetrzeć kojec wilgotną ściereczką. Problemy mogą zacząć się w przypadku kojców wykonanych z materiałów lub siatki. W tym wypadku do czyszczenia najlepiej używać tych samych środków, które stosujemy podczas prania niemowlęcych ubranek.

Kojce na ogół wykonane są z plamoodpornych materiałów, więc delikatne środki czyszczące bez problemu powinny sobie z nimi poradzić! Jeżeli kupujemy kojec, możemy już zawczasu zadbać o nasz komfort i na przykład wybrać model z demontowaną siatką którą można prać w pralce lub składany, który bez problemu zmieści się w wannie lub brodziku.

Dodaj komentarz