Niebezpieczne kojce i zabawki

Niebezpieczne kojce i zabawki – uwaga!

5/5 (2)

Chyba nie ma piękniejszego widoku dla rodzica, niż dziecko spokojnie bawiące się w kojcu swoimi zabawkami… Żeby jednak ten sielankowy widok nie zmienił się nagle w obraz nędzy i rozpaczy, musimy bardzo uważnie wybierać zarówno sam kojec, jak i zabawki dla malucha! Niestety, na rynku aż roi się od nieuczciwych producentów, których wyroby nie spełniają norm bezpieczeństwa!

Wyroby tworzone z myślą o dzieciach powinny posiadać określone atesty i certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabawki, którymi bawi się maluch, nie zawierają domieszki toksycznych substancji, a kojec nagle nie złoży się samoistnie i nie pokaleczy maleństwa! Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie naszego dziecka nie możemy oszczędzać!

Dostępne u nas kojce są bezpieczne i spełniają polskie oraz unijne normy!

Atrakcyjne kojce w dobrej cenie

Niebezpieczeństwo a bakterie

Kolejnym niebezpieczeństwem, na które narażony jest maluch, są bakterie. Układ immunologiczny dziecka nie jest w pełni rozwinięty, dlatego nasza pociecha jest bardziej podatna na wszelkiego rodzaju infekcje, niż człowiek dorosły, a dodatkowo ciężej je przechodzi. Jako rodzice naszym obowiązkiem jest zadbać o zdrowie brzdąca! Jak to zrobić?

Po pierwsze ważne są przeciwciała, które dziecko przyjmuje wraz z mlekiem matki – karmienie piersią pomaga budować system immunologiczny, dzięki czemu dziecko rzadziej choruje oraz lepiej znosi infekcje. Oprócz tego powinniśmy hartować malucha – często zabierać go na spacery i nie przegrzewać, a w momencie, kiedy w domu pojawi się jakaś choroba zakaźna, starać się zapobiegać kontaktowi dziecka z zarazkami.

Dbanie o zabawki – systematyczne czyszczenie!

Dbając o zdrowie dziecka nie możemy zapomnieć również o systematycznym czyszczeniu zabawek, z którymi maluch ma do czynienia na co dzień! Zarówno pluszowe misie jak i plastikowe zabawki po czasie stają się siedliskiem bakterii i drobnoustrojów, które mogą być szkodliwe dla malucha, dlatego regularnie powinniśmy odświeżać kolekcję naszej pociechy!

Dodatkowe wiadomości:

Dodaj komentarz