Dla dzieci

Meble dla niemowląt

5/5 (1)

Małe dziecko w domu to konieczność przeanalizowania sposobu, w jaki ów dom urządziliśmy. Musimy przede wszystko zadbać o bezpieczeństwo malucha oraz zapewnić mu wygodę i komfort podczas jedzenia, spania i zabawy. Bierzemy pod lupę meble dla niemowląt! Jakie sprzęty powinny znaleźć się w domu, w którym mieszka niemowlak?

Łóżeczko

Noworodek i niemowlak potrzebują zaspokojeniu dwóch podstawowych potrzeb: spania i jedzenia. Łóżeczko, w którym będzie spało nasze dziecko musi być wygodne i bezpieczne. Dobry materac, ażurowy projekt gwarantujący swobodny przepływ powietrza i odpowiednie odległości między szczebelkami zapewniające bezpieczeństwo maluchowi. ASPEN Wooden Cot ma to wszystko, a ponadto wygląda oryginalnie i elegancko. Opuszczany jeden bok łóżeczka ułatwia obsługę dziecka (m.in. wkładanie i wyjmowanie go z łóżeczka), a kółka pozwalają na bezproblemową zmianę ustawienia mebla.

Krzesełko do karmienia

Skoro dziecko ma już w czym spać – czas pomyśleć o tym, gdzie będziemy je karmić. Próba nakarmienia niemowlaka bez odpowiedniego krzesełka jest jak bieg przez płotki z łyżką zupki w dłoni. Można, ale po co? Wybór krzesełek do karmienia dzieci jest ogromny, my stawiamy na te najwyższej jakości, stabilne, trwałe i klasycznie eleganckie.

Specjalne meble do serwowania maluchom posiłków są przeznaczone dla dzieci od 6. miesiąca życia – to moment, w którym zaczynamy rozszerzanie diety niemowląt. Dobre krzesełko powinno „rosnąć” z dzieckiem, posiadać regulowane 5-cio stopniowe pasy bezpieczeństwa, wygodne siedzisko oraz podpórkę pod stópki i być łatwe do utrzymania w czystości. Drewniane krzesełka do karmienia to ponadczasowy klasyk, który posiada wiele zalet: stabilna, trwała konstrukcja z solidnego drewna zapewnia długotrwałe i bezpieczne użytkowanie przez pierwsze i… kilka kolejnych dzieci w rodzinie; klasyczny designe mebelka będzie pasował do wnętrz urządzonych w każdym stylu, a miękkie poduszki w stonowanych kolorach są nie tylko ładne, ale również łatwe do ściągnięcia i wyprania.

Możemy wybrać jedną z dwóch opcji: Royal High Chair lub Feeding Chair. Pierwsza propozycja to wysokie krzesełko do karmienia z idealnie wyprofilowanym blatem, zapewniającym optymalną wygodę maluchowi, który szybko (zdecydowanie szybciej niż na się wydaje!) będzie podejmował próby samodzielnego jedzenia. Z kolei wybierając Feeding Chair będziemy mogli po kilku lub kilkunastu miesiącach użytkowania dokonać łatwej transformacji i za pomocą paru ruchów zmienić wysokie krzesełko na niski fotelik z blatem idealne dla małych dzieci, które będą chętnie spożywały nań „dorosłe” posiłki oraz podejmowały pierwsze artystyczne aktywności kredkami, farbkami lub masami plastycznymi.

Miękko i bezpiecznie!

Gdy nasz najedzony maluch zacznie intensywnie eksplorować otoczenie – warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. Odpowiednie kojce i bramki skomponują się z naszymi wnętrzami i pozwolą stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy dla małego odkrywcy. Bramkami zabezpieczymy np. zejście na schody lub wejścia do pomieszczeń, w których nie chcielibyśmy, aby dziecko znalazło się bez naszej opieki (np. łazienka, czy kuchnia). Wykorzystując plastikowe kojce NannyPanel i KindyKare możemy dowolnie zmieniać ich wielkość i kształt, dopasowując do pomieszczenia – bawiące się wewnątrz dziecko będzie bezpieczne, a my będziemy mogli spokojnie przygotować posiłek lub posprzątać. Miękkie maty z pianki EVA, złożone w kolorowych kwadratowych elementów do łączenia ze sobą w dowolny sposób to idealne rozwiązanie do dziecięcego pokoju lub wspomnianego wyżej kojca.

KATALOG Z MEBLAMI 2015_PT.2, łóżeczko – str. 12/34
KATALOG Z MEBLAMI 2015_pt.1, krzesełka do karmienia – str. 12/33 i 13/33; kojec – str. 31/33; mata – str. 32/33

Dodaj komentarz