jaki wybrać kojec dla dziecka?

Jaki kojec dla dziecka wybrać? – Rodzaje kojców dziecięcych

5/5 (5)

Pomimo kontrowersji, jakie narosły wokół kojców, faktem jest, że wielu rodziców decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu. Trudno się dziwić, bo kojec ma wiele zalet! Nie tylko pozwala rodzicom odetchnąć i zająć się swoimi sprawami, ale również dzięki niemu możemy lepiej zadbać o bezpieczeństwo malucha, a także – wbrew obiegowej opinii – spędzać z nim więcej czasu!

W zależności od tego, na jaki kojec się zdecydujemy, możemy go na przykład przetransportować do kuchni i mieć oko na brzdąca w trakcie gotowania obiadu, ustawić w ogródku czy na działce lub zabrać ze sobą na wakacje! Oczywiście tyczy się to tylko niektórych rodzajów kojców. Jak wybrać kojec dopasowany do naszych potrzeb? Trudno powiedzieć, bo każdy z nas ma inne wymagania. Możemy jednak pomóc w podjęciu decyzji i opisać poszczególne rodzaje kojców dostępnych na rynku!

wybierz kojec dla dziecka

Kojce plastikowe

Jeżeli szukamy kojca, który byłby łatwy w przenoszeniu oraz montażu i demontażu, na uwagę z pewnością zasługują kojce plastikowe. Tego rodzaju kojce są lekkie, bez problemu możemy rozstawić je w mieszkaniu lub na zewnątrz oraz spakować do samochodu i przetransportować. Dodatkowo kojce są łatwe w czyszczeniu!

Kojce materiałowe

Drugi rodzaj kojców, które cieszą się dużą popularnością wśród rodziców, to kojce materiałowe. Ich główną zaletą jest to, że są lekkie i łatwe w transporcie, a dodatkowo często wyłożone są funkcjonalną, antypoślizgową matą, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przypadku młodszych dzieci. Jednak niezależnie od tego, na który kojec się zdecydujemy, pamiętajmy, żeby wybierać jedynie sprawdzone produkty posiadające odpowiednie atesty! Na bezpieczeństwie dzieci nie można oszczędzać!

Kojce drewniane

Spośród wielu rodzajów kojców dostępnych na rynku, ogromną popularnością wśród rodziców (oraz dzieci!) cieszą się kojce drewniane. Jak to się dzieje, że te, mogłoby się zdawać, niezbyt poręczne kojce zdobyły serca tak wielu osób? Ich sekret tkwi przede wszystkim w solidnej konstrukcji, dzięki czemu maluch jest w takim kojcu całkowicie bezpieczny!

Dzięki solidnemu wykonaniu, dziecko nie tylko może korzystać do woli z przestrzeni wewnątrz kojca, ale również używać barierki jako przyrządu do ćwiczeń! Dodatkowo drewno jest materiałem całkowicie naturalnym, więc nasza pociecha nie jest narażona na kontakt ze szkodliwymi chemikaliami. Wybierając kojec drewniany musimy pamiętać o jednej rzeczy – powinien on posiadać odpowiednie atesty, gwarantujące bezpieczeństwo malucha. Na rynku dostępnych jest wiele tanich, słabej jakości kojców, które są niestabilne i niedbale wykończone, przez co mogą zagrażać zdrowiu naszego dziecka!

Rozmiar kojca – duży czy mały?

Rozmiar kojca zależy oczywiście od przestrzeni, jaką możemy na niego przeznaczyć. Wadą tradycyjnego kojca drewnianego jest to, że nie sprawdzi się on w małym pomieszczeniu. Nawet, jeśli uprzemy się na zamontowanie małego kojca, dziecko szybko z niego wyrośnie i kojec przestanie spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest zapewnianie maluchowi bezpieczeństwa.

W przypadku niewielkich mieszkań lepiej zdecydować się na kojce składane (ale w tym wypadku absolutnie nie powinny być to kojce drewniane!), łóżeczka turystyczne lub kojce modułowe. Zaletą tych ostatnich jest to, że ich pojedyncze elementy mogą być wykorzystane jako ścianka zabezpieczająca nawet gdy maluch już podrośnie!

Składane, przenośne i z bramką?

Jaki kojec wybrać? Składany, przenośny czy z bramką? Jak już wspomnieliśmy, przenośne kojce, składane lub modułowe, to doskonała opcja dla małych mieszkań. Możemy również rozłożyć je w ogrodzie lub zabrać ze sobą na wakacje. Z kolei kojce z bramką to świetna opcja, kiedy maluch już podrośnie! Dzięki temu dziecko nie czuje się uwięzione i może samo zdecydować, czy chce przebywać w kojcu czy poza nim. Wybierając kojec nie powinniśmy oszczędzać! Najlepiej korzystać z oferty sprawdzonych sklepów, takich jak TikkTokk, których produkty posiadają certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo sprzedawanych wyrobów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *