maty-rozszerzenie-pianka-eva

Definicja i informacje – Pianka EVA

5/5 (2)

Pianka EVA – z chemicznego punktu widzenia – jest kopolimerem etylenu i octanu winylu. To tworzywo sztuczne o szerokim zakresie zastosowań, począwszy od budownictwa drogowego, poprzez przemysł opakowaniowy, a skończywszy na zabawkach. Oznacza to, że pianka skrywa ogromny potencjał przekładający się na cenne właściwości. Właściwości, które docenił m.in. producent TikkTokk.

 

Maty podłogowe dziecięce

To tworzywo sztuczne, które wykorzystywane jest na szeroką skalę. Znajduje zastosowanie m.in. do produkcji folii opakowaniowych, jako składnik mieszanek elastomerowych, dodatek do smarów parafinowych, dodatek do klejów topliwych, dodatek w drogowych mieszankach bitumicznych. Ponadto pianka EVA jest wykorzystywana w butach sportowych – do produkcji podeszew.

Właściwości i zalety pianki EVA

Pianka EVA jest tworzywem, które wyróżnia się cennymi właściwościami. Przede wszystkim słynie z bardzo dobrej amortyzacji. Tłumi uderzenia, dlatego wykonuje się z niej m.in. wspomniane podeszwy do obuwia sportowego, podkłady podłogowe w klubach fitness i na siłowniach, a także maty podłogowe dla dzieci. Wynika to z faktu, że jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Powoduje, iż upadek lub wstrząs nie jest tak szkodliwy, zmniejszając ryzyko urazów.

Wiele osób zastanawia się, czy jest toksyczna i czy jest bezpieczna – jako że należy do grupy tworzyw sztucznych. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ toksyczność zależy wyłącznie od sposobu produkcji oraz źródła pochodzenia. Jeśli pianka EVA wykorzystywana na puzzle czy maty dziecięce jest pozyskiwana ze sprawdzonych źródeł, nie stanowi żadnego zagrożenia. Dlatego warto wybierać produkty z tej pianki, które pochodzą od renomowanych producentów.

Nasze produkty i opinia

W naszym asortymencie można znaleźć maty podłogowe dla dzieci w formie puzzli, które wykonane są z pianki EVA. Pochodzą od sprawdzonego producenta Tikk Tokk, którego produkty stanowią gwarancję australijskiej jakości i bezpieczeństwa. Wykorzystywana pianka nie jest toksyczna i nie wykazuje żadnej szkodliwości w bezpośrednim kontakcie. Dlatego polecamy maty podłogowe TikkTokk wykonane z najwyższej jakości pianki EVA.

Dodaj komentarz