przedszkole

Krzesełka do przedszkoli i szkół podstawowych

5/5 (1)

Przedszkolaki i uczniowie część czasu (odpowiednio: mniejszą i większą) spędzonego w placówkach… siedzą. Ważne, aby siedzieli zdrowo: na wygodnych i stabilnych krzesłach, dopasowanych do ich wzrostu, z ergonomicznymi oparciami (to szczególnie ważne dla uczniów!) oraz pasującymi doń stolikami. Na co zwrócić uwagę wyposażając przedszkole lub klasy w szkole podstawowej w siedziska i stoły? Jakie meble wybrać?

Zdrowe zasady

Krzesło dla dziecka powinno mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar i wysokość, które umożliwią każdorazowe i spontaniczne przyjmowanie pożądanej (ze względów zdrowotnych) i wygodnej pozycji ciała oraz swobodę ruchów. Ponadto siedzenie dla malucha musi mieć odpowiednią wagę – nie za lekkie, aby zachować stabilność, ale równocześnie nie za ciężkie – dziecko powinno mieć możliwość bezproblemowego przesuwania i odsuwania mebla. Komfort siedzenia zwiększa ergonomiczne oparcie krzesła. Stół powinien mieć odpowiednią wysokość, głębokość i szerokość. Blat stołu musi być na takiej wysokości, by siedzące przy nim dziecko mogło naturalnie oprzeć ręce na blacie, zachowując minimum kąt prosty(lub większy!) między przedramieniem a ramieniem. Z kolei powierzchnia blatu powinna być na tyle duża, by dziecko mogło wygodnie rozłożyć nań potrzebne szkolne przybory, zeszyty i książki oraz swobodnie z nich korzystać.

Usiądź, przedszkolaku

Małe dzieci większość swojego czasu spędzają w ruchu. Zajęcia wymagająca spokojnego siedzenia przy stolikach serwuje się przedszkolakom maksymalnie 1 – 2 razy dziennie (nie licząc posiłków), po kilkanaście minut do pół godziny jednorazowo. Wygodne i stabilne krzesełka i stoliki są jednak niezbędnym elementem wyposażenia placówek opiekuńczo – wychowawczych. Meble Boss Tables & Chairs to funkcjonalne, ładne i ekonomiczne zestawy: stolik plus dwa krzesła. Wykonane z wysokiej jakości drewna, łatwe do utrzymania w czystości sprawdzają się zarówno w przedszkolnych salach, jak i jadalniach. Zestawy dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych (naturalne drewno, białe, żółte, niebieskie, czerwone i zielone) oraz różnymi kształtami blatów (prostokątnymi lub drewnianymi).

Krzesła i stoły to podstawa w… podstawówce

Seria SkoolEx Chair to solidne drewniane krzesła, trwałe i odporne na działanie wody. Wykonane z najwyższą starannością i dbałością o detale, mają obłe wykończenia, co zdecydowanie zwiększa wygodę i bezpieczeństwo korzystania. Specjalnie wyprofilowane oparcia umożliwiają przyjmowanie pozycji siedzącej optymalnej dla zdrowego kręgosłupa. Krzesła dostępne są w 5 kolorach (naturalnym drewnianym oraz soczystych: czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym) i w aż 6 rozmiarach do wyboru (również dla osoby dorosłej). Możemy do nich dobrać stoły z tej samej serii: SkoolEx Tables & Legs Sets. Stoły dostępne są w 5 wysokościach oraz kilku kształtach (kwadratowe, prostokątne, okrągłe i półokrągłe oraz trapezowe), co pozwala dowolnie urządzić klasę, dopasowując meble do indywidualnych potrzeb, sposobu prowadzenia zajęć oraz wielkości pomieszczenia.

KATALOG MEBLE 2015_pt.1, seria Boss – str. 4/33, seria SkoolEx – str. 7 i 8/33

Dodaj komentarz